Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Światła dzienne Octavia I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Światła dzienne Octavia I

    Rob79, bo my już świętujemy weekend

  • #2
    Światła dzienne Octavia I

    Witam!
    Jestem posiadaczem Octavii kombi sprzed liftu, jakiś czas temu założyłem sobie najtańsze lampy, bez żadnych automatów na zwykłych diodach. Podłączone do włącznika świateł pod styk TFL, o czym pisał rok temu dominik9420 w tym temacie. Jednak niedawno jedna z lamp się rozszczelniła i szlak ją trafił przez co mam zamiar zakupić nowe bo to dobra rzecz. Pytanie jednak - co wybrać? Tutaj chciałbym, żeby posiadacze co nieco się wypowiedzieli na ten temat, sam również wiele czytałem jednak urokiem internetu jest to, że wiele tematów jest po prostu starych i dotyczą modeli lamp które kiedyś były wadliwe, teraz poprawione i na odwrót, bądź nie są już produkowane. Sam myślę nad lampami Philipsa, podobno dobrze świecą i ludzie sobie chwalą. Zapraszam do dyskusji.
    >> Serwisujesz swoją Skodę? Ściągnij książki "Sam Naprawiam - Octavia I" <<
    >>Link alternatywny<<

    Komentarz


    • #3
      Ja do dwóch samochodów zakładałem NSSC DRL 507HP i jak do tej pory zero problemów.
      Jedne jeżdża 2 lata, drugie rok.

      Komentarz


      • #4
        osobiscie uzywam osramow
        Link
        bardzo ladnie swieca, montaz bezproblemowy. polecam

        Komentarz


        • #5
          Ja mam założone coś takiego Link, świecą i wyglądają przyzwoicie.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            osramy swieca o tyle fajnie ze nie widać punktów tylko swieci linia (wyglada to troche jak w nowych audi )

            Komentarz


            • #7
              mam od nieco ponad 2 lat (25mc dokładniej rzecz biorąc) NSSC 510HP. zrobiłem ponad 60 tysięcy przez ten czas i wszystko OK - przeżyły gwarancję
              jedyne nie-halo to konieczność zabawy w wytłumienie szumów przechodzących na CB radio - opisywałem gdzieś w zbiorczym wątku o DRL co i jak

              Komentarz


              • #8
                A ja powiem tak - DRL NSSC 828HP od 1,5 roku, z czego od 13 mc ciągle zaparowane, a na dzień dzisiejszy świeci w każdej lampie jedynie górny rząd diod. Jak się wykończą, to raczej na NSSC już się nie skuszę.
                Pozdrawiam
                Wodan

                Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

                Komentarz


                • #9
                  Ja moge z czystym sumieniem polecic philips daylight 4 mam juz je prawie trzy lata i nie mam zadnych problemow jak z chinskimi zmaiennikami. W nocy swieca jasniej jak przeciwmgielne, poza tym montaz jest banalny
                  pekool

                  Komentarz


                  • #10
                    Też właśnie zdecydowałem się na Philipsa, model Daylight 5 (5 diod, szersze niż wersja 4 LED - 180mm szerokości zamiast 125)
                    Jak przyjdą będę zakładał i pewnie wrzucę też foto jak to wygląda
                    Ludzie bardzo sobie chwalą, choć widzę że chińskie NSSC też mają swoich zwolenników mimo ich awaryjności i słabszych jakościowo diod.
                    freestyler całkiem ładne te lamki, choć swoje kosztują!
                    >> Serwisujesz swoją Skodę? Ściągnij książki "Sam Naprawiam - Octavia I" <<
                    >>Link alternatywny<<

                    Komentarz


                    • #11
                      freestyler całkiem ładne te lamki, choć swoje kosztują!
                      cos za cos

                      Komentarz


                      • #12
                        wodan oddawaj kierownice

                        Komentarz


                        • #13
                          Philipsy zamontowane, jestem bardzo zadowolony zarówno z jakości wykonania (w zestawie jest absolutnie WSZYSTKO, łącznie z opaskami, podkładkami itp. nawet piankę pomiędzy metalowe elementy dali żeby zderzaka nie porysować. Świecą bardzo mocno, na upartego dałoby się w nocy na nich powoli jeździć
                          >> Serwisujesz swoją Skodę? Ściągnij książki "Sam Naprawiam - Octavia I" <<
                          >>Link alternatywny<<

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez innotic
                            Philipsy zamontowane, jestem bardzo zadowolony zarówno z jakości wykonania (w zestawie jest absolutnie WSZYSTKO, łącznie z opaskami, podkładkami itp. nawet piankę pomiędzy metalowe elementy dali żeby zderzaka nie porysować. Świecą bardzo mocno, na upartego dałoby się w nocy na nich powoli jeździć
                            wstaw zdjęcia jak się prezentują
                            też jestem zainteresowany ledami i nie wiem jakie wybrać
                            był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                            jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                            komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                            Komentarz


                            • #16
                              innotic, Powiem że super to wygląda wiadomo że przed lifotwa gorsza do DRLu,ale tobie udało się dobrze dobrać i ładnie zamontować, użyłeś uchwytów z zestawu czy jakiś inny patent?A i czy kratki nie są mocno osłabione przez wycięcie że próba dostania do uchwytu holowniczego nie zakończy się uszkodzeniem kratki?Jedynie trochę ta cena zaporowa ale jakość kosztuje, bo te Daylight 4 trochę małe są ale też fajne.Teraz muszę się zastanowić czy poczekać i kupić te Philipsy czy montować moduł tego typu link do modułu
                              Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
                              Peugeot 306 1.9 D
                              Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
                              VW Polo 1.4 PB
                              Daewoo Nexia 1.5 LPG

                              Jest: Fiat Panda 1.1 PB
                              Skoda Octavia I 1.8T LPG

                              Komentarz


                              • #17
                                Zgadzam się z przedmówca , montaż pierwsza klasa.

                                Komentarz


                                • #18
                                  Qstachu, ciekawie się prezentuje modulik...ciekaw jestem jak to wyglądałoby w O1...i co na to miśki
                                  Moja nowa pasja

                                  Były posiadacz O1FL

                                  Były posiadacz 6Nki

                                  Komentarz


                                  • #19
                                    Czy w O1 RS te kratki w zderzaku są wyjmowalne? Chodzi o montaż właśnie płaskich DRLów z tymże wstępne oględziny i chwyt kratki dał poczucie, że to siedzi tam na stałe, wie ktoś jak to tam siedzi?

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      rumcajs_kr, właśnie ciekawa sprawa z tego co wiem kolega g3rsu miał montować takie cudo w O1 i obiecał że się pochwali jak skończy bo sam jestem ciekaw, tym bardziej że w O1 są H4 więc powinno być git jak na mijania albo zawsze można podpiąć pod mijania wtedy nie powinno być problemu, mnie korci by pod halogeny podłączyć ale to będę się martwić jak już będę miał moduł :P
                                      Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
                                      Peugeot 306 1.9 D
                                      Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
                                      VW Polo 1.4 PB
                                      Daewoo Nexia 1.5 LPG

                                      Jest: Fiat Panda 1.1 PB
                                      Skoda Octavia I 1.8T LPG

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        Qstachu moduł już wczoraj zamontowałem ale późno skończyłem i nie miałem jak filmiku nagrać bo ciemno było, a dziś czasu nie miałem bo zakończenie roku było to wiesz :P
                                        Tak że filmik na 99% jutro się pojawi
                                        Z wyników jestem baaaardzo zadowolony, powiem tyle że mam dzienne wpięte pod długie i ustawiłem żeby działały na 30% mocy i nie ma mowy o jakimkolwiek oślepianiu, w nocy można spokojnie patrzeć bezpośrednio w lampy. Moim zdaniem podpinając pod mijania mijało by się z celem bo tak to wykorzystuje się włókno od długich które ogólnie jest mniej wykorzystywane no i krótkie świecą na drogę a jak powinny świecić światła dzienne każdy chyba wie.
                                        Ja tam nie jestem zwolennikiem pasków z ledami to więc taka opcja jest dla mnie najlepsza
                                        Zresztą w paru generacjach Audi czy BMW jest stosowany taki sam patent, no a ja zawsze mogę sobie wyregulować moc świecenia.
                                        Także jutro powinien pojawić się filmik jak to w skodzie działa

                                        Komentarz


                                        • #22
                                          OK to czekamy na filmik nawet bez podglądu jestem zdecydowany na 100% że też sobie sprawię taki moduł ale to dopiero jakoś w maju.Wiadomo mijania i tak są słabo widoczne za dnia a na soczewce to już w ogóle ale istnieje taka możliwość tyle że faktycznie długie używa się sporadycznie no chyba że jakimś totalnym odludziem się jedzie a tak przynajmniej zrobią pożyteczną robotę.I jak się wpinałeś?Tak jak na filmiku?Pasowało by też do Pandy taki moduł założyć ale tam to nie mam pojęcia co mnie czeka jak zajrzę do instalacji :P
                                          Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
                                          Peugeot 306 1.9 D
                                          Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
                                          VW Polo 1.4 PB
                                          Daewoo Nexia 1.5 LPG

                                          Jest: Fiat Panda 1.1 PB
                                          Skoda Octavia I 1.8T LPG

                                          Komentarz


                                          • #23
                                            To tak jak obiecałem Qstachu mam filmik

                                            Po odpaleniu nic nie ruszałem, moduł sam światła załącza. W 27s włączam pozycje a potem mijania, następnie w 35s wyłączam światła i moduł uruchamia dzienne. A do końca filmiku bawię się długimi żeby pokazać różnicę Na filmiku jest ustawiona moc świecenia na 30%, dość blisko jest nagrywane i może się zdawać że oślepia ale na żywo nie ma takiej opcji żeby oślepiło. Fajnie też wyszło bo jak świecą dzienne to świeci również kontrolka od długich słabszą mocą tak to informuje mnie że dzienne działają.
                                            Chciałem nagrać filmik na zewnątrz ale pogoda nie dopisuje, później jeszcze może jakieś zdjęcia wstawię przy lepszej pogodzie no i jakość nie najciekawsza bo telefonem nagrywane :/
                                            Jeszcze później myślę wymienić żarówki które by tak podchodziły barwą pod xenon to może ładniej wyglądać.
                                            A co do montażu to w skrzynce bezpieczników podłączyłem trzy przewody: dwa od długich i jeden od pozycji przez takie coś Link jeszcze podłączyłem dwa przewody pod ten sam przekaźnik co Qstachu CB, zasilanie wpiąłem pod drugi przekaźnik a masę podłączyłem pod śrubę z masą. I to wszystko, myślałem że ciężej będzie, jeszcze w sumie jeden przewód można podłączyć pod ręczny ale narazie zrezygnowałem z tej opcji i zmostkowałem go z innym.
                                            A co do twojej pandy Qstachu to nie mam pojęcia jak tam sytuacja wygląda, sam musisz zobaczyć ja nie miałem jeszcze styczności z pandą.

                                            Komentarz


                                            • #24
                                              Zamieszczone przez matii
                                              Czy w O1 RS te kratki w zderzaku są wyjmowalne? Chodzi o montaż właśnie płaskich DRLów z tymże wstępne oględziny i chwyt kratki dał poczucie, że to siedzi tam na stałe, wie ktoś jak to tam siedzi?
                                              sam sobie odpowiedziałem na pytanie - nie jadłem śniadania, te kratki trzeba po prostu mocno szarpnąć i wychodzą bez problemu, wczoraj zainstalowałem sobie DRL

                                              Komentarz


                                              • #25
                                                g3rsu, Dzięki za filmik faktycznie fajnie wygląda i przede wszystkim praktyczne bez szpecenia auta i to za nie dużą kasę A do Pandy to nie mam weny tak nie lubię robić przy tym aucie że szok:P nie to co przy Skodzie ale jakoś napiszę może do gostka od tego modułu czy ma jakieś porady jak się do tego zabrać w Fiacie:P
                                                Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
                                                Peugeot 306 1.9 D
                                                Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
                                                VW Polo 1.4 PB
                                                Daewoo Nexia 1.5 LPG

                                                Jest: Fiat Panda 1.1 PB
                                                Skoda Octavia I 1.8T LPG

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X